Menu

Marihuana

Maj 2, 2018 - Narkotyki

Marihuana

Marihuana to konopie indyjskie zawierające substancję psychoakFoto4-1tywną THC. Marihuana dostępna obecnie na rynku to najczęściej skun, uprawiany pod specjalnymi lampami bez dostępu słońca, często „wzmacniany” różnymi innymi substancjami. Marihuana hodowana obecnie zawiera ok. 40% więcej kanabinolu niż trawa palona w latach 60-tych.

Wygląd

Marihuana występuje w postaci brunatnozielonych szczytów roślinnych, pozlepianych lub luźnych ze sobą liści o bardzo charakterystycznym słodkim i ostrym zapachu.

Haszysz występuje w postaci miodowych, ciemnobrązowych a czasami niemal czarnych brunatnych, kulek lub kostek. Na początku twardy po chwili ugniatania staje się miękki, podobny do ciastoliny.

Gadżety

Osoby palące marihuanę mają zazwyczaj przy sobie szklane fifki, małe fajeczki, bibułki do skrętów, różnego rodzaju pudełeczka, często posiadają też rzeczy z charakterystycznym liściem ganji, choć nie jest to reguła.

Sposób zażywania

Marihuanę się pali, są jednak osoby, które piją zrobioną z niej herbatkę. Bardzo popularne są także tzw. space cakes czyli ciasteczka z haszyszem.marichuana_i_jej_wplyw_na_768x0_rozmiar-niestandardowy

Fizyczne objawy zażywania marihuany to:

Objawy psychiczne:

Objawy występujące u osób palących przez dłuższy czas (już od kilku miesięcy):

Wykrywanie

W aptekach dostępne są testy na obecność THC we moczu. Marihuana utrzymuje się w organizmie do 3 tygodni. Żeby test był miarodajny należy go odpowiednio przeprowadzić. Najważniejsze to dokładnie patrzeć skąd i dokąd płynie strumień moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *