Menu

E-Papierosy

Kwiecień 30, 2018 - Papierosy

E- papieros to zasilane akumulatorem urządzenie inhalacyjne dające użytkownikowi podobne wrażenia jak przy paleniu tradycyjnych papierosów. Urządzenie powoduje zamianę roztworu inhalacyjnego na wdychany przez użytkownika aerozol (zamiast dymu wdychanego przy paleniu papierosów).egoce4LCD

E- papierosy są mniej szkodliwe, ale to nie oznacza, że są zdrowe.

Liquid, który jest odparowywany w trakcie palenia e-papierosa zawiera nikotynę, wodę, glikol propylenowy lub glicerynę albo mieszaninę tych związków, a także od kilku do kilkunastu substancji zapachowo-smakowych z atestami dopuszczalności do stosowania w kosmetykach i artykułach spożywczych

Skutki palenia E-papierosów:

Efektami ubocznymi jest  przemijającą suchością w gardle i kaszel bądź reakcja alergiczna  na glikol. Jednak więcej skutków palenia e-papierosów poznamy za około 20-30lat ponieważ e-papierosy powstały niedawno – w 2003 roku, a pierwsze badania zaczęto prowadzić dopiero niedawno, trudno jest wypowiadać się na temat ich bezpieczeństwa z pełnym przekonaniem. Wyniki dotychczasowych badań są ograniczone, zarówno pod względem ilości przebadanych osób jak i pod względem rozłożenia skutków w czasie.

Zawarty w E-papierosach benzen jest silnie toksyczny a jego wdychanie grozi m. in. białaczką i niewydolnością szpiku kostnego.

Mimo że zawartość tej substancji może się różnić w zależności od urządzenia, jakie używamy, to jednak szacuje się, że w jednym E-papierosie zawierającym kwas benzoesowy (lub benzaldehyd) jest kilka tysięcy razy więcej benzenu niż w przeciętnie zanieczyszczonym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *